Inokulant 11CFT
Inokulant 11CFT

Inokulant 11CFT

demo_5
30,45 zł
brutto
29,00 zł netto + VAT 5%
Brutto

Opis

.

Inokulant 11CFT marki Pioneer®

Inokulant marki Pioneer® do zakiszania całych roślin kukurydzy. Dzięki zastosowanej technologii trawienia włókna, w trakcie procesu zakiszania następuje rozdzielenie połączeń ligninowych i uwalnianie niedostępnej inaczej energii. Usprawnia fermentację oraz zapewnia stabilność silosów po otwarciu.

11CFT to nowoczesny dodatek mikrobiologiczny, który nie tylko chroni paszę zawartą w silosie, ale i zwiększa jej wartość odżywczą. Jest to jedyny produkt na świecie o potrójnym działaniu, które polega na szybkim i skutecznym zakwaszeniu produktu zawartego w silosie, na stabilizacji tlenowej kiszonki z kukurydzy oraz na ulepszeniu parametrów degradowalności włókien zawartych na ściance komórki. Specjalne szczepy bakterii, które są zawarte w 11CFT  i opatentowane przez Pioneer® wytwarzają enzymy zwiększające strawność włókien kukurydzy i udostępniające również ściankę komórki, która bierze udział w procesie fermentacji za sprawą bakterii bytujących w żwaczu. 11CFT jest produktem, który został opracowany specjalnie dla kiszonek z kukurydzy.

Skład bakteriologiczny

Lactobacillus buchneri nie mniej niż:

1mld JTK/g

Lactobacillus plantarum nie mniej niż:

1mld JTK/g

Lactobacillus casei nie mniej niż:

1mld JTK/g

Przeznaczenie

Kukurydza

  • poprawia strawność włókna
  • lepsze wykorzystanie kiszonki z kukurydzy.

Opakowanie

500 ml

50 ton

Dostępny jako produkt rozpuszczalny w wodzie, w opakowaniach dostosowanych do użycia w aplikatorach Appli-Pro® firmy Corteva Agriscience lub wymieszane w innych zbiornikach dozujących.

Szczepy bakterii Lactobacillus casei

  • wspomagają proces fermentacji poprzez produkcję kwasu mlekowego, skutecznie obniżającego pH oraz chroniącego składniki odżywcze (cukry, skrobia)
  • stwarzają idealne środowiska dla wzrostu i rozmnażania L. buchneri, wytwarzającego enzymy, które sprawiają, że włókno staję się bardziej dostępne dla mikroorganizmów w żwaczu.

Szczepy bakterii Lactobacillus buchneri

  • produkują specyficzne enzymy, ułatwiające strawność włókna
  • redukują straty w kiszonce i przedłuża jej stabilność podczas skarmiania

Zasada działania

11CFT zawiera specjalny szczep bakterii Lactobacillus buchneri, które mnożą się w kiszonce z kukurydzy zawartej w silosie, wytwarzając ciągle dwa rodzaje enzymów zwanych esterazami kwasu ferulowego oraz acetyloesterazami, które podczas przebywania w pryzmie zmieniają strukturę ścianki komórkowej, przerywając wiązania między ligniną i celulozą. Dzięki temu działaniu osady z ligniny, które chronią i utwardzają ściankę komórki, otwierają się, umożliwiając bakteriom zawartym w żwaczu wykorzystanie części włókna, które w normalnych warunkach byłoby niedostępne. Końcowy rezultat to wzrost strawności włókna NDF, którego wartość oscyluje między 2 a 5%, przy jednoczesnym wzroście energii dostępnej dla zwierzęcia w celu produkcji mięsa i mleka.

Ponadto 11CFT – poza rozkładaniem włókna – pełni dwie ważne funkcje:

  • skraca czas fermentacji i umożliwia szybszy spadek pH zakiszanej masy, zapewniając możliwość dłuższego przechowywania składników odżywczych (skrobia i cukry),
  • zwiększa stabilność tlenową otwartej pryzmy, wytwarzając specjalny profil lotnych kwasów tłuszczowych, będących w stanie zahamować rozwój drożdży, pleśni i szkodliwych kolonii drobnoustrojów.

Aktualne PROMOCJE

PROMOCJA 10+1

Zamawiając 15 butelek 500 ml inokulantów marki Pioneer® 16 butelkę 500 ml otrzymujesz gratis. Oferta bez limitu zamówienia.

IM WIĘCEJ ZAMÓWISZ, TYM WIĘCEJ ZYSKASZ

Kupując 100 butelek 500 ml możesz otrzymać dodatkowo nawet do 10% rabatu w produktach. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

RABAT ZA TERMIN PŁATNOŚCI

Ostateczny termin zapłaty to 15 październik 2021. Późniejsze zapłaty są obciążone odsetkami ustawowymi. Za płatność do 15 września 2021r. otrzymasz rabat w wysokości 5% od kwoty zamówienia.

Potrzebujesz duże opakowanie?

Zobacz wersję MAXI w butelce 2500 ml

Szczegóły produktu

O firmie Pioneer

Pioneer to wiodący na świecie producent i dostawca zaawansowanej genetyki roślin obecny w przeszło 90 krajach, dostarczający wysokiej jakości nasiona i komponenty niezbędne do uprawy kukurydzy. W Polsce firma Pioneer oferuje szeroką gamę usług, ekspertyz i produktów, tj. nasion i dodatków do kiszonek które zostały opracowane w celu poprawy jakości plonów, zwiększenia produktywności i rentowność upraw.

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.