Jęczmień ozimy Sandra

Jęczmień ozimy Sandra worek 25kg

Sandra to zarejestrowany w 2010 roku w Niemczech, bardzo charakterystyczny dwurzędowy jęczmień ozimy o nieprzeciętnych możliwościach plonotwórczych.

Pod względem potencjału produkcyjnego skutecznie konkuruje nawet z nowymi odmianami hybrydowymi tego gatunku.

68,00 zł
68,00 zł brutto
68,00 zł netto + VAT 0%
Brutto

Opis

.

W badaniach BSA (niemiecki odpowiednik COBORU) z 2011 r. Sandra uzyskała 8 na 9 punktów w kategorii ocena plonowania. Wynik ten plasuje ją w ścisłej czołówce odmian jęczmienia ozimego w Niemczech, z uwzględnieniem odmian wielorzędowych oraz hybrydowych. Wysoką produktywność Sandra zawdzięcza przede wszystkim charakterystycznemu sposobowi budowy plonu. Jak przystało na dobrą „dwurzędówkę”, masa tysiąca ziaren nierzadko przekracza 60 g. Tak dobry wynik jest efektem dłuższego niż w przypadku innych odmian okresu nalewania ziarna, związanego z wcześniejszym kłoszeniem. Mimo dużej produktywności Sandra nie ma specjalnych tendencji do tworzenia wybujałego łanu. Rośliny mają około 90 cm i utrzymują stabilność aż do końca okresu wegetacji. W przypadku uprawy bardzo intensywnej zaleca się jednak kontrolę wysokości łanu, ponieważ ciężki kłos może spowodować ugięcie źdźbła. Wystarczy jeden pełny zabieg regulatorami wzrostu.

HODOWCAIGP Polska Sp. z o.o.
ODMIANA NASIONSandra
OPAKOWANIEworek 25 kg
GATUNEK NASIONJęczmień ozimy
WYMAGANIA STANOWISKOWEniższe
ODPORNOŚĆ NA WYLEGANIEwysoka
MTNwysoki ok. 60g
WYSOKOŚĆ ROŚLINok. 90 cm
WCZESNY TERMIN SIEWU250-280
OPTYMALNY TERMIN SIEWU290-320
OPÓŹNIONY TERMIN SIEWU330-370
KRZEWIENIEbardzo wysokie
TYP ODMIANYdwurzędowa
ZAPRAWAVibrance Gold + Starfos + Polimer
KIERUNEK UŻYTKOWANIApastewny

Szczegóły produktu

Załączniki

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.